Ученици другог разреда гимназије СПОРТИУМ су заједно са наставницом психологије Викторијом Поповић присуствовали конференцији „Youth Rights Talks“ под слоганом „Не гази цвеће“.

Тема конференције била је право младих на образовање, с обзиром да се ове године обележава 75. годишњица од усвајања Универзалне декларације о људским правима. Говорници су дискутовали о (не)једнаком приступу образовању, односу социо-економског статуса и доступности образовања, инклузији, трасформативном потенцијалу образовања, (анти)дискриминацији и поштовању права на образовање.

Део конференције чинила је и радионица под називом „Дејт са институцијама“ где су ученици имали прилике да у неформалном разговору са представницима институција разговарају о безбедности у школама, инклузији и људским правима младих.