Никола Матовић је ученик другог разреда гимназије Спортиум, а нашу школу је уписао како би могао да се посвети тренинзима, а да при том редовно похађа наставу. Никола  тренира тенис од своје четврте године, а сада наступа за тениски клуб Партизан. У својој досадашњој каријери је имао бројне упехе на нашим и међународним такмичењима.

Уз адекватну организацију, али и посвећеност, Никола редовно похађа наставу, а са друге стране осваја одличја и признања у овом изузетно лепом спорту. Тако је и протеклог викенда освојио ITF Elite cup 2024 у Бањој Луци победивши у финалу немачког тенисера резултатом 1:6, 6:2 и 6:3.

Николи искрено честитамо и желимо му даље и веће успехе. Управо нас овакви ученици чине изузетно поносним, јер показују да школа и спорт могу и треба да иду заједно!