Ученица трећег разреда гимназије СПОРТИУМ, Ела Марић се од осме године бави теквондоoм. Нашу школу уписује по препоруци и тежњи да усклади школске и спортске обавезе.

На татамију је бележила бројне и велике успехе у нашој земљи и иностранству, а у дневнику су се ређале само одличне оцене. Са само 16 година је постала сениорска шампионка државе, а са Европског првенства у Естонији се ове године се вратила са две медаље.

Бронзану медаљу је освојила у рангирању за сениоре, док је у јуниорској конкуренцији узела најсјајније одличје. Уз све тренажно-такмичарске обавезе Ела уз помоћ предметних наставника постиже и одговара на најбољи могући начин на све школске захтеве.

И просто нас је навикла на успехе у свим пољима. Као круна успеха у протеклој години стигло је и признање и награда за најуспешнију младу спортискињу у 2023.

Баш како је и у медијима ослављају је начин на који је и ми у школи доживљавамо, као златну девојчицу којој предстоје многобројни успеси како у спорту, тако и у школи.

Ели честитамо, поносни смо што је ученица гимназије СПОРТИУМ.