Ученици трећег разреда гимназије СПОРТИУМ су у петак на часу филозофије имали госта нашег познатог позоришног, телевизијског и филмског глумца Миодрага Драгичевића.

Током часа ученици су повезивали спорт и уметност, филозофски анализирали сличности између спорта и глуме попут катарзе и индивидуалног израза, могли да примете разлику између продуктивног и непродуктивног карактера, слушају о филозофији језика што се у глуми јавља као индивидуални израз глумца и уоче утицај спорта и глуме на друштво и индивидуални развој личности.

Обзиром да се и сам бавио спортом и тренирао кошарку Миодраг Драгичевић је са ученицима поделио своје искуство и колико је битно да у животу имају алтернативу и да школа и спорт треба да деле прво место.