Ученик првог разреда гимназије СПОРТИУМ Алекса Дамјановић је потписао свој први професионални уговор са фудбалским клубом Црвена зведа. Алекса фудбал тренира од своје шесте године.

Почео је у школи фудбала Први тим, наставио у школи фудбала Олимпик док није прешао у Црвену звезду са својих десет година. Добар тим и захтевни тренинзи су захтевали и избор школе која ће имати разумевања за спортске обавезе и која ће омогућити квалитетно образовање.

Уз тренинге и максималну посвећеност спорту који воли Алекса има и врло добре оцене, а труди се да уз подршку наставника одговори на све обавезе у школи.

Алекса тренутно игра у кадетској селекцији Црвене звезде на позицији центарфора и носи епитет првог стрелца екипе јер се током јесени највише истакао по броју постигнутих голова.

Честитамо Алекси и верујемо да га чека блистава будућност.