Приватна спортска гимназија Спортиум дичи се изванредном сарадњом која је постигнута са „Покретом за женску кошарку“ који је основала Марина Маљковић. За учешће и велику подршку који је Спортиум пружио пројекту „Бесплатних школа кошарке“ у сезони 2018/2019. Покрет за женску кошарку нас је наградио специјалним признањем.

Ова успешна сарадња у школској години пред нама биће додатно проширена. Наиме, Покрет за женску кошарку добиће две стипендије наше приватне спортске гимназије за најталентоване кошаркашице.

– Дугујемо велику захвалност Спортској гимназији СПОРТИУМ, која препознаје све ово што радимо и даје нам велику подршку. Стипендије које смо добили за наше најталентованије кошаркашице су драгоцене и надамо се да ће уз прилагођен наставни пламн и програм оне моћи да се још више посвете кошарци, на прави начин развијају свој таленат, како бисмо у будућности добили нове репрезентативке – истакла је Марина Маљковић.